Erdem Koleji’nde Kanguru Matematik Sınavı yapıldı

Erdem Koleji’nde Kanguru Matematik Sınavı yapıldı

  Gaziantep'in etkin eğitim kurumlarından olan Özel Erdem Koleji'nde öğrenciler uluslararası düzeyde gerçekleştirilen matematik sınavında ter döktü.

Özel Erdem Koleji'nde uluslararası düzeyde gerçekleştirilen Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Sınavda Erdemli öğrenciler hem bilgilerini ölçtü hem de ter döktü.

KANGURU MATEMATİK SINAVI NEDİR?

 Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanıyor. Derneğin kurucu ve yöneticileri Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçilerden oluşuyor. Kanguru Matematik Sınavı uygulandığı ülkelerde genellikle Üniversiteler, Matematik Dernekleri, akademisyenler ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından organize ediliyor. Türkiye'de Kanguru Matematik Sınavını organize edenler yine farklı üniversiteler ve okullardan akademisyen ve öğretmenlerden oluşuyor.

Kanguru Matematik Sınavı; öğrencilere matematik dersinde edindikleri becerileri uluslararası düzeyde sergileme, ulusal ve uluslararası düzeyde matematik bilgi ve sevgisini yaygınlaştırma, uluslararası düzeyde ortak bir matematik kültürü oluşturma ve ezbere dayalı matematik bilgisinden ziyade yaratıcı matematik düşünce sistemlerini geliştirmek amacıyla düzenleniyor

25.03.2024 (Haber Merkezi)